CESTOVÁNÍ,  VIETNAM

Hanačky Jižním Vietnamem n°3: Mũi Né

Po prvních 2 dnech náročného cestování po HoChiMinhu a okolí jsme se vydaly trošku více na sever, směrem k rybářskému letovisku Mũi Né. Je známé především krásnými plážemi a písečnými dunami. Tohle místo bylo velké dobrodružství.

V Mui Ne jsme byly celkem 2 dny. Naše ranní vstávání bylo poněkud pomalé, jelikož jsme se chtěly vyspat.

Snídaně byla LUXUSNÍ. Nejen první den, ale i ten další. Konečně to nebyla jen vajíčka a chleba (to je ve Vietnamu taková klasická snídaně). Plán byl po snídani jasný…

PLÁŽE

Na to jsme se hodně těšily. Mui Ne je letovisko. Lidé sem jezdí na dovolenou, je zde velká spousta resortů, ale spíš jsou to malé hotýlky/soukromá ubytování. Nicméně jsou tu i větší hotely a všechny většinou mají svůj vlastní přístup k pláži. Trvalo nám, než jsme se vůbec dostaly na pláž a mohly se konečně pokochat tou krásou – moře, jupíí!!!

Po chvíli chození ve vlnách jsme narazily na místo, které jsme jakoby nemohly jen tak opustit :-D:

Ano, tahle HOUPAČKA, kde Verča vypadá jak z časopisu ELLE, byla skutečně boží :-D! Fotily jsme se tam asi 30 minut a teda byla to velká sranda. Povedly se nám krásné fotky, takže efektivně strávený čas :-D.


Co musíš vidět v MUI NE?

Rybářské vesničky/rybářské chýše

Při procházení těmito místy, které jsou většinou u pláže nebo na ní, ti bude přejíždět mráz po zádech. Tady se zastavil čas. Tady nikdo nezná materialismus a žije ze dne na den pouze z toho, co má. Většina lidí se tu snaží vydělat na turistech (pochopitelně), a tak Vám můžou třeba nabídnout čerstvě vylovenou rybu, kterou prostě klepnou před vašima očima, hodí na rožeň a opečou. Je to ale mňamka prvotřídní, všechno čerstvé a zdravé

Kromě čerstvě ulovených ryb Vám místní mohou nabídnout projížďku loďkou v rybářském přístavu. Pán si za to vzal 100 000 VND (100 Kč) a svezl spolu s námi ještě 2 další turisty. Nikdy nezapomenu, jak se usmíval štěstím, když jsem mu dávala těch blbých 25 Kč za to, že mě svezl…Silný zážitek…


Červené duny (RED DUNES OF MUI NE)

Byl/a jsi někdy na Sahaře?…Pocit totálního vedra, pálení písku do tvých chodidel a přítomnost okamžiku z pouště relativně „uprostřed“ města můžeš zakusit právě na Červených dunách. Jsou to písečné kopce, kde to zkrátka vypadá jako na poušti. Mimochodem tady jsem taky zjistila, jak je svět malý, protože jsme se tu seznámily s novým kámošem Kristiánem. S tím jsme se potkaly už před tím v tzv. RED CAGNONU, jenomže ten byl veřejnosti jaksi nepřístupný, takže jsme se v něm moc dlouho nezdrželi.


FAIRY SPRING MUI NE

Dalo by se říct, že se jedná o obyčejnou řeku, kterou prostě jdete a kocháte se skálou, která jí lemuje. Jdete prostě ve vodě :-D. Nicméně mně se tahle procházka líbila hodně i přesto, že jsem měla každou chvíli strach z nějaké anakondy nebo podobných nestvůr, které mě zajisté chtěly sežrat.

Ve skutečnosti tohle místo není zas taková senzace, jak jsme si myslely, takže klidně zaplaťte 15.000 VND a projděte se v řece plné bakterií sami (ano, řekou prochází denně několik stovek lidí…). Nicméně já jsem byla i tak spokojená.


Bílé duny (WHITE DUNES OF MUI NE)

Tyhle jsou větším lákadlem pro turisty a nejlepší je si přivstat a jet tam na východ slunce. Cestovky ve městě nebo i samotné hotely Vám zařídí odvoz přímo tam (jelikož tyhle Bílé duny nejsou v centru, ale až 20 km za městem), a po příjezdu na místo si můžete za 200 000 VND zakoupit i čtyřkolku pro 2 osoby, která Vás zaveze až na samotný vrchol Bílých dun, odkud východ krásně uvidíte.

Uvidíte ho, pokud nebudete mít smůlu jako my a nebude zamračeno a větrno. My jsme vstávaly ve 4 ráno a viděly jsme kulový :-D. Nicméně zážitek po „východu slunce“ byl pecka, protože zpáteční cesta po dunách zpět na parkoviště je prostě MEGA! Řidič s Váma jezdí nahoru a dolů po všech těch kopečcích, takže Vám doporučuju pořádně se držet :D. Chvilkama jsem myslela, že je po mně :-D.

Zde je krásné video, jak to na takových Bílých dunách vlastně vypadá:


Na co z MUI NE nikdy nezapomenu?

Příjezd do hotelu DAMINA Boutique

Příjezd ze Saigonu byl až o půlnoci. Myslely jsme, že nás už nikdo neubytuje. A já vám říkám, Vietnamci jsou v tomhle fakt jedničky. Ten pán na nás počkal na recepci, ustlal si tam na lehátku a vyčkával (nebo spíš vyspával:-D). Měly jsme s Verčou záchvat smíchu, ale bylo to od něj tak moc hezké, že jsme mu nechaly dýško aspoň 50 Kč :-D.

Vchod a východ na atrakci FAIRY SPRING jsme měly vlastně před nosem

Po celé MuiNe jsme se snažily najít vchod do říčky podél Cagnonu. Nicméně jsme to nemohly najít! Díky tomu jsme taky potkaly Kristiána, protože taxikář nás původně díky Verčinému požadavku „to the Cagnon“ zavezl do RED CAGNON, kde nikdo nebyl :-D, jen Kristián…Dost jsme se nasmáli všichni a domluvili jsme se, že večer dáme párty, ale pak už jsme se nikdy nesešli…Večer jsme s Verčou zjistily, že vchod na Fairy Spring byl přímo u našeho hotelu…

Ochutnala jsem žraloka (omylem)

Večer jsme se šly s Verčou najíst do luxusně vypadající restaurace u silnice. Objednala jsem si jídlo, poměrně jednoduché na pochopení – tuňáka :-D. Ale ne! Při placení jsem na lístku zřela pro mě celkem děsivou informaci – SHARK. Vzhledem k tomu, že mám velký sen se jednou se žralokem potápět, doufám, že mi tento neblahý čin ta ryba odpustí, až budeme tváří v tvář :-D:


Přátelé, tolik o MUI NE, které bylo pro mě nádherným zážitkem. O víkendu 21. 3. nebo 22. 3. vyjde určitě další článek, tentokrát se přesuneme do hor <3.


Jsem ráda, že v této těžké době si najdete čas i na čtení mých článků. Psaní mi pomáhá myslet pozitivně a přesunout svou mysl do vzpomínek na Vietnam, kde mi bylo opravdu krásně…Až tohle všechno skončí, budu cestovat mnohem víc a začnu si doopravdy a konečně plnit své cestovatelské sny!


Těším se na další tvoření pro Vás!

Vaše


Ověřeno MonsterInsights