CESTOVÁNÍ,  VIETNAM

Hanačky Jižním Vietnamem n°1: Jak to celé vzniklo?

VIETNAM – země tisíce druhů nudlí, s plážemi, horami, nížinami i řekami, ležící na samém konci asijské pevniny, omývaná Jihočínským mořem.

Aklimatizace a jet lag neodezněli tak rychle, jak jsem předpokládala. Nicméně je to tady! První článek ze série „Hanačky Jižním Vietnamem“, a to: Jak celý nápad vznikl a proč zrovna Vietnam :).


Státnice DONE a můžeme jet!

Plán po státnicích zněl jasně! CESTOVAT! Někdy se stane, že Vám život nahraje kartu, no a vy s ní buď zahrajete nebo ne. Když Verča přišla s tím, že jsou levný letenky do Kambodži a že potřebuje parťačku, po kontrole mého zůstatku na účtu jsem nakonec souhlasila. Vždycky si říkám, že peníze budou a my ne. Našetřeno bylo, čas byl, chuť byla a tak jsem souhlasila :).

Nikdy jsem se totiž nebránila náhodám. A když k tomu přidáte špetku dobrodružství, určitě budete mít na co vzpomínat.

Původní plán byla Kambodža

Procestovat Kambodžu byl úplně prvotní plán. Byl to taky úplně první sen, který jsme si chtěly splnit. Chtěly jsme GIRLS RIDE po chrámech a pagodách, zálivech a plážích. Kambodža je sice chudá země, zato opravdu nádherná.

Jižní Vietnam však nikdy nebyla destinace, nad kterou bych vyloženě uvažovala. V podstatě jsem nikdy neplánovala tam jet :-D. Z vyprávění jiných lidí jsem nikdy nezaregistrovala, že by mě lákalo odjet s krosnou do Vietnamu. Věděly jsme, že jedeme do Kambodži, ale letenky se najednou pomalu ale jistě začaly zdražovat :-D. Už bylo jasný, že než se rozhodneme, zda je koupíme nebo ne, už na ně nebudeme mít peníze…

Nemáte v životě taky někdy situace, kdy se zkrátka věci stanou samy? Nevěřila jsem, že se to může dít i mně, ale tak nějak se stalo, že jsme nakonec koupily letenky do Jižního Vietnamu, aniž bychom věděly, co a kdy tam budeme dělat:-D. Byla to náhoda, prostě kupujem a jedem…

To je právě ten největší adrenalin – pustit se do toho a nevědět, jak to dopadne. Člověk vážně kolikrát netuší, co všechno se může stát. Když ho čeká taková velká cesta, má miliony myšlenek (zruší let, dostanu Koronus, nepustí mě domů, znásilní mě Vietnamci, už nikdy se nevrátím, zavřou mě do karantény,…). Ale nesmí se nechat odradit a na takový věci myslet:).

„Koronus“ nás nezastavil!

Před tak velkou cestou se řeší opravdu hodně věcí. My jsme navíc řešily ještě KoronaVirus. A to vážně chceš! Když už máš všechno zaplacené, zajištěné a naplánované a pak ti média vtlučou do hlavy, že to jistě dostaneš, když tam pojedeš (nejen média, ale i kámoši, kteří už taky neví, kde je pravda). Po zkušenosti ve Vietnamu vím, že Česko je na tom s panikou opravdu nejhůř. Možná neznáme všechna fakta, ale já jsem nesmírně ráda, že svou „dovolenou za všechny prachy“ jsem nezrušila kvůli viru.

Měly jsme samozřejmě problémy a mohlo se nám stát cokoli. Nakonec se ale nic opravdu závažného nestalo a já jsem ráda, že jsem nedala na tyto řeči.


Tohle je jen takový úvod :). Teď víte jak to bylo.

Každý pátek se připravte na pravidelnou dávku článků o každém místě, které jsme navštívily, tipy na místa, restaurace, hotely, atd.

Potřebuju to ze sebe dostat, protože jsem plná zážitků a už se těším, až Vám to sem všechno vyklopím :-D.

Plánuji zorganizovat také prezentaci fotek a vyprávění o naší cestě. Nechci nic slibovat, ale moc ráda bych všem kamarádům a zájemcům povyprávěla, jaké to je cestovat po jihu Vietnamu.

Budu se těšit na příští pátek a vy se můžete těšit též!


Ověřeno MonsterInsights