PRÁCE/STUDIUM V ZAHRANIČÍ,  Servírkou v Rakousku

První DAY OFF aneb běž!

Od příjezdu jsem ještě nedostala volno. V podstatě tu makám v kuse, od rána do večera, každý den. Měli jsme opravdu hodně hostů a když je hodně hostů, pro Vás to znamená jediné: makat, na nic se neptát a prostě udělat, co se Vám řekne.

Když cítíš „teď a tady“.

Ono to ani jinak nejde.

Když je plný hotel, nemůžete dostat volno. Ať je smlouva jaká chce, prostě to nejde. A já tomu rozumím. Ale už nějaký ten den jsem plánovala se zeptat, jak to bude s volnými dny, protože když pracujete 9. den v kuse, není to moc příjemné.

Můj DAY OFF nakonec padl na poslední červnový den a tak jsem si neplánovaně užila své první volno.

Těšila jsem se na to, protože ve volných pauzách mezi ranní a večerní směnou stihnu akorát tak vyprat, zaběhnout nějaký ten kopeček, vymáchat se v bazénu nebo se opalovat (to jsou starosti!).

Ale když je kolem Vás tolik nádherných hor, stezky kam se podíváš – prostě nejde sedět někde zavřená. Opravdu jsem se nemohla dočkat, kdy už konečně nasadím svůj camelbak batůžek a poběžím aspoň 15 km v kuse. Ten den nadešel právě dnes! Dostala jsem volno i s Juli (pomocnicí v kuchyni), protože dnes mělo přijít na večeři jen 11 hostů a nebude tolik práce. Naplánovaly jsme si výlet k nedalekému jezeru, Juli jela na kole a já běžela vedle ní. A byl to vážně zážitek!

Běžíte, všude kolem jen hory, nádherný čistý vzduch (který má sice 32 stupňů, ale v pohodě). Cestička se klikatí, sem tam narazíte na čistou studánku nebo na hejno krav. To je náhodou super! Nejsou tu nikde žádné ohrady nebo ploty, prostě běžíte tam, kde se pasou krávy :-D.

Můj DAY OFF pokračoval i další den.

Ráno jsme vyjely s Juli do vedlejšího města na kafe a nákupy. Tentokrát jsme si to střihly na kole obě, nicméně i tuhle trasu si plánuji zaběhnout (16 km druhým směrem). Zážitek z města pro mě ale nebyl tak silný, jako zážitek ze včerejšího dne u jezera. Nicméně když jsme se vracely zpátky, málem jsme zmokly a po příjezdu jsme neměly v kuchyni ani žádný oběd, takže nevadí :-D! Uvařily jsme si samy, nakonec to byla mňamka a o to víc nám to chutnalo.

Feel it!

Když jsem se pak večer vrátila po svém volnu do práce, bylo mi řečeno, že na své narozeniny dostanu taky DAY OFF a že budeme s celým hotelem slavit můj velký den společně na terase odpoledne, před večerní směnou.

Byla jsem z toho naměkko. Jsem tu šťastná.