Stáž v Rennes/FRANCIE

Druhý a třetí týden!! – Život jinde a jinak

Ahoj všem!

Na instastories byla otázka, zda si přejete článek o tom, jak žít jinde, kde bych shrnula všechny moje poznatky a zkušenosti ze života v cizí zemi (obecně) a nebo preferujete (budeme spisovní) spíše článek o tom, jak jsme přežili druhý a třetí týden školy.

První návrh je samozřejmě méně nudný :-D. Nicméně jsem nucena napsat obojí, protože to vyšlo na instastories nakonec 50% na 50% :-D. Takže NO WAY přátelé! A jelikož si vás vážím a mám vás ráda, tak napíšu obojí, protože budu fér! Člověk si nepíše blog jen tak pro srandu králíkům, chápete 😀 Všechno v životě by mělo mít nějaký smysl 🙂

No dost keců z krabičky TEREZMIGNONE!

Jde se na věc…


Druhý týden školy

Jak jistě víte a jak jsem také psala v prvním článku tady z Francie (pokud teda už nemám sklerózu :-D), první 3 týdny jsou týdny ŠKOLY. Takže každý den je na programu studium a pak vždy něco naplánujeme. Buď je to piknik (protože máme vážně krásně poslední dny, což se na Rennes a Bretagne obecně moc nehodí) nebo jdeme na kafe, do města, na nákupy no a o víkendech vždy cestujeme :-).

Co mě nadchlo tady v Rennes? –> Různé studentské akce, kde je to sranda! Potkáte spoustu nových lidí a hlavně dostanete hodně věcí ZDARMA :-D. Jezdila jsem na rotopedu, střílela z elektrické pušky a dostala jsem za to tričko Université Rennes 1! 😀 Bylo tam i letní kino – IT FOLLOWS film nebyl zrovna ten, který bych znala či obdivovala, nicméně jsem byla ráda, že jsme šly, i když jsem pak večer málem zmrzla, protože ráno a v noci je třeba 8°C a odpoledne je 28 :-D. Jako opravdu, tohle je děs, především když ráno přemýšlím co na sebe! 😀

Co je nového za poslední dva týdny?

1. Koupila jsem si konečně KOLO!! Ano mám ho. Má na sobě napsáno LADY a ještě k tomu růžovou!

Je to skvělý dopravní prostředek, přemístí vás všude, kdykoli a kamkoli. Jedinou nevýhodou je, že je Vám pak dvakrát větší zima, musíte na sebe nabalovat dvakrát více věcí a jezdit po městě jak jouda s pláštěnkou. Nicméně se na to těším, protože to bude zase něco nového! (To se mi to mluví, když tu pláštěnku stále ještě nemám – LIDL to jistí!! :-D).

2. Procestovali jsme Crozonské pobřeží a jeli stopem do Saint-Mala!

Každý víkend někam jedeme, ještě jsme neseděli doma, což je úplně skvělé, nicméně naše peněženka asi nemá stejný názor :-D! Nám to ale nevadí, viděli jsme toho už spoustu a pokaždé je to velká sranda!

Minulý víkend jsme se podívali stopem do Saint-Mala, jeli trajektem na Dinard a dokonce mezi sebou máme i takové lidi, kteří jeli 120 km na kole až právě sem! Markétka je naše sportovkyně a bylo krásné vidět, jak hořela štěstím, když zvedala nad hlavu na pláži v Dinardu svého Peugeotka s pocitem, že vážně dojela na kole z Rennes až sem!!

Tento víkend jsme se vydali na Crozonské pobřeží a zdolali Pointe du Raz, kde jsme překonali vítr, obrovská skaliska a taky své kapacity foťáků, protože těch fotek je asi milion :-D. Nicméně zážitky je třeba uchovat! Pokud se budete na podobný výlet takhle daleko chystat také, pronajměte si auto jako my. Protože na Pointe du Raz se dostat hromadnou dopravou je celkem nemožné. Hledejte zde:

https://www.ouicar.fr/

3. Byli jsme přivítáni samotnou starostkou města Rennes, spousta jídla a tak…

Ano, společenská akce jak se sluší a patří. Spousta zahraničních studentů, spousta jídla, to však bylo hned pryč. Moc se nám nezamlouvala organizace, ale byli jsme vděční, že můžeme být součásti něčeho takového a že tohle pro nás někdo uspořádá. No a to jídlo? 😀

4. Bruslili jsme na RETRO bruslích o 4 kolečkách a tančili pod DISCO koulí!!

Zažily jsme s holkama super studentskou akci v rámci festivalu I’M FROM RENNES!, kde jsme si zajezdily na kolečkových bruslích o čtyřech kolečkách. Musely jsme stát asi hodinu frontu na brusle, pak když už jsme je konečně měly jsme se málem vysekaly (protože ani jedna to neumí:-D), nicméně zážitek nezapomenutelný!

 

 

 

 


A teď něco ke druhé části, kterou jste tak moc chtěli <3

ŽIVOT JINDE A JINAK

Já bych to nechtěla nějak moc okecávat, protože to stejně nikdo nebude chtít číst a navíc si z toho nikdo nic nevezme…

V podstatě sem chci shrnout pár bodů, které vnímám/vnímala jsem během života v jiné zemi – v podstatě žiju jinde a jinak.

Hlavní bod: Musíte se najít!

–> Jde v podstatě o to pochopit, že když si nepomůžete sami, nikdo jiný to za vás neudělá. Jste odkázáni sami na sebe úplně ve všem. I když si myslíte, že se máte komu svěřit když je vás tu třeba 16 spolužáků, tak nemáte. Opravdu to tak je. Musíte umět ovládat své nálady, své názory, snažit se naučit vnímat, co vám ostatní sdělují (klidně jenom řečí těla) a snažit se z toho vytěžit to dobré pro sebe…jinak tady zemřete :-D.

Vnímání cizího prostředí

–> Jste v jiném prostředí, takže to chce si co nejdříve zvyknout. Co se týče tohoto pobytu, vnímám ho naprosto odlišně než třeba můj bakalářský Erasmus . Tady nejste sami a to hraje velikou roli např. v tom, jak rychle se zotavíte po příjezdu, jak rychle si zvyknete na nové prostředí. Může Vás stresovat, že někdo z vašich kamarádů je takový a makový, že vy též chcete jít na tu samou akci a že nechcete ztratit ani chvíli. Je dobré vnímat, co se kolem děje, ale stejně tak to prostě i umět nechat jít. Nemůžete se z toho zbláznit.

Pořádně zabrat!

–> A to v jakékoli podobě. Když něco nejde, když máte pocit, že to prostě nedáte, když je něco moc nuda a radši chcete spát – NE!! Jste v cizí zemi a už nebudete mít možnost tohle zažít znovu. Musíte vstát a každý den užít naprosto do poslední kapky a je jedno jestli jste zrovna lenoch nebo akční člověk. Tohle jsou ty chvilky života, které nabízí všem to samé a je na každém z nás, kolik si z nich vezme! TAK SI VEM VŠECHNO, když můžeš! Protože se ti to pak bude hodit…I když tomu teď nemusíš věřit a říkat si, že tu melu blbosti…Samozřejmě je to každého volba, ale takhle to vnímám já…

Naslouchat

Především sebe a svoje myšlenky. To je vážně strašně důležitý, protože je fakt, že přes den jste s partou lidí, ale večer se zavřete do své kukaně a jste prostě SAMI. Využívám tyhle chvilky na poslouchání svých myšlenek, to pomáhá k tomu, abych si věřila, že to tady všechno zvládnu a že přijedu domů zase o něco lepší, než jsem odjela…

A PŘESNĚ TO CHCI PO TOBĚ, KDYŽ BUDEŠ ŽÍT JINDE…


Tímto bych ukončila v pořadí 3. vydání ze studií tady v RENNES.

Zase se ozvu, tentokrát to bude zase z úplně jiného soudku!


SLEDUJ @terezmignone – https://www.instagram.com/terezmignone/


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *