Zdraví

Jak efektivně shodit pár kil?

„Jsem tlustá. Přibrala jsem. „

„Myslím, že bych se sebou měl/měla konečně něco dělat…“

Tohle si říká skoro každý/každá. Jde nám o to vypadat co nejlépe, shodit pár těch kil a nabrat sílu, než bude zase pěkně a budeme se opalovat někde u vody. Pro ty z vás, kdo jsou právě v systému HUBNUTÍ jsem vytvořila tento článek. Není to jen o hubnutí, sami uvidíte, že jíst zdravě a sportovat nestačí úplně…

1. Zdravá strava

Tak teda začneme klasikou. Všude se to píše, všude se to říká, zdá se to být snadné a jednoduché. Nebo možná spíš složité. Co to vlastně je ta zdravá strava? Aha..takže musím počítat kalorie, určitě si jasně každý den rozplánovat všechno jídlo tak, aby to bylo co nejzdravější. Musím jíst jen BIO!! Nebo radši RAW…a nebo možná nebudu jíst vůbec, abych něco nepokazil/a….

PŘÁTELÉ, TAKTO URČITĚ NE!!!!

Zkrátka, pamatuji si své doby opravdového hubnutí, kdy jsem pročítala snad všechny články, co jíst a nejíst, jak to zkombinovat, co je zdravé a nezdravé, co je moc tučné a nebo moc sladké, kdy to jíst, atd…

Jak jsem později zjistila, to všechno bylo v podstatě k ničemu. ZÁKLAD je naprosto jednoduchý, dokonce jednodušší, než se může zdát. Shrnuje ho následujících 5 bodů:

1. Jezte pravidelně = každé 3 hodiny 🙂

2. Dopoledne ovoce (cukříky), odpoledne zelenina

3. Snídejte proboha!!! Nejhorší jsou nesnídači…

4. Poslední jídlo? 3 hodiny před spaním…žádné, že od 18:00 prostě nejím..pěkná blbost!!

5. Jezte velké porce ZDRAVÉHO JÍDLA

Co znamená „zdravého“?–> To je zkrátka všechno, co není nějak extrémně upravené. Čím víc je něco upravené (chemicky, potravinářsky, uměle zbarvené, několikrát zmražené), tím víc negativních látek to v sobě má. Uvědomte si taky, kolik má co čeho. Tzn. rýže jsou cukry, brambory trošku cukry, těstoviny mega cukry. Maso je bílkovina, milka je nezdravý tuk, oříšky a kešu zdravý tuk, pečivo cukry.

Co jím já?–>bílé jogurty, ryby, jakékoli maso, zelenina, ovoce, oříšky, brambory, rýže, houby, smažím na másle (olej vůbec), vajíčka, ovesné vločky, sýry (ale bacha, některé jsou tučné).

Co fakt nejím?–>párky, paštiky, hamburgery, šunku, lahůdkové výrobky, sladkosti, špekáčky,…

(Samozřejmě to jím..ale jednou za čas!! Jasně, že si můžete dát i takovou věc, ale ne když hubnete…to je odměna za to, že rozjedete svůj metabolismus a vaše tělo tyhle jedy bude potom zpracovávat úplně jinak. Důležité je vědět, že CO JE PRAVIDELNĚ, TO SE POČÍTÁ!!).

A navíc!!–> Jezte s láskou, vychutnávejte si to jídlo…a hlavně NEUŽÍREJTE furt něco bokem…jezte jen každé 3 hodiny přesně to jídlo, které máte nachystané, žádné další poobědové dojídání, všechny zákusky, jogurty, sem tam jedno rajče, sem tam jedna šunka, kolečko salámu nebo čtvereček sýru..NE, PROSTĚ NE..tyhle věci rozjetý metabolismus akorát pohřbí..

2. Pravidelné cvičení

A tím „pravidelné“ myslím skutečně pravidelné. Nejlépe každý den. No a? Nejste máčky, abyste nezvládli 30 minut cvičení denně. To je jedno co to je – kardio nebo posilování, jóga nebo plavání. Vyberte si co chcete, ale určete si v tom svůj rytmus. Pravidelným cvičením totiž tělo pravidelně dostává zabrat, chápe, že v tu a tu dobu bude dělat danou aktivitu, připravuje se na to, už zná váš rytmus a když si zvykne, pak to jde dolů samo. Navíc pravidelné cvičení je mnohem zdravější než nepravidelné, např. když jdete 2x týdně do posilky, tam se zničíte a další dny nemůžete chodit. Všechno se dostavuje postupně, chce to čas a výdrž. Musíte vydržet a pak, v určitý okamžik se to dostaví :-).

3. Optimismus je klíč k úspěchu

Nespokojené, smutné a vystresované tělo nikdy nezhubne. Já vím, že to může být obtížné, ale musíte se prostě přijmout taková/takový, jaká/jaký jste. To je na všem to nejdůležitější. Musíte se smířit s tím, jaký je váš život, přijmout všechny aspekty okolo a naučit se ve všem vidět pozitivní věc. Třeba malinkou, ale pozitivní. Spokojené, vyrovnané a šťastné tělo hubne..dokonce rychleji, než byste si mohli představit. Já to zažila na vlastní kůži…a je to dokonalý pocit..kdy se vznášíte, prostě si jdete po ulici a smějete se a nevíte proč…A tak to přesně má být… Protože zdravé a spokojené tělo je prostě šťastné no a s ním i jeho duše. Jde to ruku v ruce.

Mně konkrétně nikdy nešlo primárně o hubené tělo. V podstatě ho ani nemám, jsem prostě taková, jaká jsem a je mi tak i fajn. Mně šlo VŽDY o ten pocit. Musím mít dobrý pocit, že jsem zdravá, že jsem šťastná, že je mé tělo v pořádku a že je mi tak fajn. Když to necítím, tak je něco špatně.

Takže si sami můžete teď říct, jak vnímáte své tělo vy a chvíli se zamyslet, jestli se tak cítíte dobře. Pokud je odpověď kladná, pak nic neměňte, buďte takoví, jací jste a buďte hlavně vždy sví. No a pokud je odpověď záporná, pak je to jasné.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *