BĚH

Běhání a pozitivní myšlení? Aneb jak na to!

Dnešní stream na IGu na tohle téma mě hodně bavil! Bylo vidět, že i Vás, jelikož jste psali pozitivní ohlasy a těšíte se prý na další vysílání! Musím říct, že mě tyhle sobotní večery naplňují štěstím a dávají mi pocit, že to, co dělám, má smysl. No a i já se těším na další díl CHVILKY MIGNONKY!


Nicméně pojďme si zrekapitulovat, o čem to vlastně bylo. Téma „Pozitivní myšlení při běhu a jak na to“…Docela záludná otázka, když nám to třeba nejde, necítíme se při běhání dobře, vlastně to ani dělat nechceme (ale musíme, protože je to „prý“ nejefektivnější kardio“…)

Pojďme si shrnout pár bodíků, které nám zaručeně pomůžou pochopit, o čem vlastně je pozitivní mindset běžců:

„Optimismus bez pesimismu neexistuje, přehnaný optimismus je spíše naivním idealismem“ řekl psycholog Martin Cipro.

Myslet přehnaně pozitivně vyvolává situace, kdy naprosto ignorujeme životní zklamání a osobní faily. Ty jsou však také naše součást! Stejně jako pozitivní věci se nám v životě dějou i ty negativní a pokud se snažíme ze života vytěsnit všechno negativní, nepodaří se nám stát pevně nohama na zemi. Ochuzujeme se o možnost poučit se z chyb a brzdíme náš přirozený duševní vývoj.

Pozitivní myšlení není návodem na štěstí. Tím je pouze soustředění se na pozitivní situace v životě, poučení se z chyb a vděk za to, co mám a co umím. Ignorace slabin a zklamání je tedy špatný směr. Optimista vždy bere v potaz i špatné věci, ale hlavně se soustředí na ty dobré, což ho posouvá vpřed (nejev při běhu).


Jsem výsadním tvůrcem svého úspěchu. Pokud pro to udělám vše, tak ten maraton prostě uběhnu!!

Pěkná blbost! Proč? Nemůžu přece dokázat úplně cokoli si zamanu. Při tvorbě svých pozitivních myšlenek musím také zhodnotit reálnou situaci a vyhnout se zbytečné frustraci z příliš vysoko stanovených cílů. Pokud jsem začínající běžec, není z fyzického hlediska reálné vypracovat fyzičku na to, abych za dva měsíce od startu běhání vytrénoval tělo na tak těžký závod.

Pokud je můj úspěch „moje dílo“, stejně tak můžu i za své osobní faily. „Jsem k ničemu, protože jsem to nedokázal“. Touto větou se vrátíš zpátky na začátek a pošleš do háje všechno, na čem jsi doteď pracoval. Protože TY NEMŮŽEŠ ZA VŠECHNO, co se ti stane! Vzal jsi vůbec v potaz okolní vlivy? Lidi ve tvém okolí, okolní situace, zdraví, finance, možnosti, fyzickou zdatnost. To vážně není všechno tvoje vina :). Něco je prostě jen okolnostní vliv. Přitom si však dáváš za vinu všechno, co se ti v životě přihodí…Další brzda při běhu! Takhle ne :).


„Nechci na nic myslet, jen mě to zdržuje. Takhle bych dávno měl 10 km pod 45 min.“

Velká chyba! Buď vždycky rád za to co máš a za umíš! VŽDYCKY se najde někdo lepší než ty. Ale také někdo horší…NESROVNÁVEJ! Nejde o to přestat cítit a přestat myslet. Nýbrž o to vybrat si, na jaké myšlenky se chceš soustředit! Pozitivní nebo negativní? Myšlenky navíc nejsou realita! To, že si něco myslíš, neznamená, že to tak doopravdy je.

Znáš hru „A CO KDYŽ JE TO JINAK“?

„Ona uběhne tolik km, je fakt dobrá, všichni ji zbožňují a ona je šťastná“ —> A co když je to jinak?

„Nemám na to, abych uběhl maraton“ —> A co když je to jinak?

„Nemám na nic talent a nic mi nejde“ –> A co když je to jinak?


Už to chápeš? Zkrátka nejde o to, co si myslíš, protože realita je většinou trochu jinde. Srovnávej se jen sám se sebou, věř si, soustřeď se na pozitivní postupy a pozitivní mindset a všechno bude dobrý.

Vystopuj negativní vlny

Jakmile pojmenuješ svůj problém, je mnohem lépe uchopitelný a dá se s ním pracovat. Je možné ho pak i časem odstranit.

Nastav akční myšlení a to negativní úplně vypusť

Buď k sobě shovívavý, soustřeď se na pozitivní věci a nevyčítej si chyby. Prostě se staly, tak se z nich pouč, zvedni se a bojuj dál!

Přeprogramuj se!

Zapomeň už jednou pro vždy na „Vždycky, všichni, nikdo, nic“ (Nikdo mě nemá rád, nic neumím, nikdy nic nedokážu, všichni jsou lepší než já, všichni jsou šťastní, vždycky jsem nejhorší,…).

BLBOST!

I malé úspěchy jsou úspěchy a ty jsi mega dobrej borec, protože jsou to tvé úspěchy a tys to dokázal!

Buď jednoduše vděčný!

Prostě buď vděčný za všechno, co umíš, co máš, kdo jsi a kde jsi. Děkuj za každou maličkost. Protože pak budeš mít pocit, že máš stále více. Budeš skutečně šťastný. Protože pokud si někdo na štěstí jen hraje, skutečně šťastný nikdy není…


Tolik k pozitivním myšlenkám dnešního dne!

Děkuju ti, že čteš! Že sleduješ, že se zajímáš, že se vzděláváš. Jsi mignone a vím, že jednou to dotáhneš hodně daleko :). Je to v tobě! Jen tomu musíš uvěřit.

Ověřeno MonsterInsights